Zlámaný Topol opět k zestátnění (nebo znárodňování?) ČEZu
A zatímco stávající opozice dosud spíše plán na zestátnění ČEZ odsuzovala, začínají se objevovat první náznaky podpory. https://plus.rozhlas.cz/ma-vlada-cez-pod-kontrolou-po-zestatneni-muze-resit-ceny-energii-zni-z-spd-ods-9613846
Pavel Páral v Reflexu: https://www.reflex.cz/clanek/komentare/135682/hra-o-miliardy-pro-velke-kluky-privatizace-cez-nema-svou-velikosti-v-ceske-energetice-obdoby.html
Lukáš Vlček doposud nápad zestátnit ČEZ odmítal, teď je už jen zdrženlivý.
Já myslím, že si to za tu šikanu od státu dost zasloužíme. https://www.e15.cz/byznys/cez-vstupuje-do-obdobi-zlomu-nateseni-minoritari-vyhlizeji-odspuntovani-ceny-akcie-1432800
Martin Novák, CFO ČEZ, v rozhovoru s Janem Tománkem https://www.youtube.com/watch?v=_eQch8G5py0
Valná hromada 2026: https://www.e15.cz/byznys/benes-si-jde-pro-souhlas-k-promene-cez-valna-hromada-2026-v-otazkach-a-odpovedich-1433159
Souhrn WFT, tedy té části, kterou neuznáváme za oprávněnou, tj. roky 2024 a 2025 je 116 Kč/akcie. https://x.com/michalsnobr/status/2060400512650944829?s=20
